انتخاب زبان:

ملاقات سفیر جدید بوسنی با رئیس انجمن دوستی ایران و بوسنی


93/2/13    یکشنبه

آقای ادیب بوگوویچ سفیر جدید بوسنی هرزگوین با جناب آقای مهندس ترکان مشاور رئیس جمهور, دبیر مناطق آزاد ویژه ی اقتصادی و رئیس انجمن دوستی دو کشور دیدار و  ملاقات نمود.

در این ملاقات آقای ترکان ضمن خوش آمد گویی به آقای بوگویچ با اشاره به سابقه ی روابط دو کشور به خصوص در زمینه ی فرهنگی خواستار توسعه ی روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور شده  و آمادگی ایران را در این زمینه اعلام نمودند. سفیر بوسنی نیز با ابراز رضایتمندی از مأموریت جدید خود در ایران و اینکه قبلا چندین بار به عنوان مدیر یک شرکت تجاری  در بوسنی به ایران سفر کرده است اظهار داشت ایران پیشرفت های زیادی در ابعاد گوناگون داشته است و ایران میتواند در زمینه ی انتقال اطلاعات, تجربیات علمی و نیز صنایع نفت به ما مساعدت نماید زیرا اخیرا بر اساس تحقیقات صورت گرفته  گفته شده که نفت زیادی در بوسنی وجود دارد.

وی در این رابطه اظهار داشت قرار است یک همایش اقتصادی بین المللی در اواسط ماه می با حضور کشور های منطقه و به خصوص کشور های اسلامی در بوسنی هرزگوین برگزار شود و من در این رابطه از جنابعالی دعوت مینمایم که در این همایش شرکت نموده و بتوانیم در ابعاد اقتصدی, توریسم و کشاورزی همکاری خود را گسترش دهیم.

آقای ترکان با تشکر از دعوت صورت گرفته اظهار داشت ما میتوانیم همچنین در زمینه ی توریسم اسلامی, غذا های حلال و تهیه ی لباس های اسلامی  با کشور های اسلامی و به خصوص با بوسنی همکاری نماییم.

در ادامه نامبرده اظهار داشت که مقدمات اولیه در خصوص تأسیس اتاق مشترک تجاری بین ایران و بوسنی هرزگوین فراهم شده است و در آینده  ی نزدیک  این اتاق تأسیس خواهد شد.

ساعت و تاریخ تهران
ساعت و تاریخ سارایوو
دفتر مقام معظم رهبریدفتر ریاست جمهوریصفحه اینستگرام انجمن دوستی ایران و بوسنی هرزگوینشبکه بوسنیایی سحررایزنی فرهنگی ایران-سارایووکانال تلگرامی انجمن دوستی ایران و بوسنی و هرزگوینموسسه علمی پژوهشی ابن سینا سارایوو