انتخاب زبان:

مراسم یادبود شهدای ایرانی در بوسنی هرزگوین

همه ساله در ماه مبارك مراسم ياد بود شهداي ايراني در بوسني به ميزباني انجمن دوستي ايران و برسني هرزگوين به صرف برگزار ميشود. در این مراسم دوستاني كه در بوسني فعاليت داشته اند و همينطور بوسنيايي هاي مقيم ايران حضور داشتند و همچنین اقاي تركان و هيات مديره انجمن و سفير بوسني در تهران اقاي كمال مفتييچ حضور داشتند.

در ابتدا برنامه پس از برپایی نماز جماعت و ایاتی از قران مجید توسط اقای مرصاد، اقای عباس حیدر مدیر عامل انجمن ضمن خوش امد گویی به مهمانان از سفیر محترم بوسنی در تهران دعوت به سخنرانی نمودند که اقای سفیر هم ضمن ابراز خرسندی از حضور در این مراسم از اعضای محترم انجمن تشکر نمودند. سپس حجت السلام و المسلمین نواب نایب رییس انجمن مواردی را برای توسعه راوبط بین ایران و بوسنی مطرح نمودند.

آقای موحدی یکی از دوستانی است که آقای حیدر را از چهارمین شهید ایرانی در بوسنی مطلع نمودند و ایشان پس از آقای نواب شروع به صحبت نمودند و حضار را از اشنایی با این شهید تا نحوه شهادتشان در سارایوو مطلع نمودند.

در طی این چند روز اخیر شیکه بوسنیایی سحر به شبکه بالکان تغییر نام داده و مناطق گسترده تری در این منطقه از اروپا را تحت پوشش خود قرار داده است که آقای جعفری به نمایندگی از شبکه سحرصداو سیما به این موضوع پرداختند.
در انتها هدایایی به رسم یادبود به خانواده چهار شهید ایرانی در بوسنی هرزگوین توسط رییس انجمن آقای ترکان و ایت الله اختری اهدا گردید.
دفتر مقام معظم رهبریدفتر ریاست جمهوریصفحه اینستگرام انجمن دوستی ایران و بوسنی هرزگوینشبکه بوسنیایی سحررایزنی فرهنگی ایران-سارایووکانال تلگرامی انجمن دوستی ایران و بوسنی و هرزگوینموسسه علمی پژوهشی ابن سینا سارایوو