انتخاب زبان:

شرکت در جلسه ی هماهنگی با وزارت امور خارجه در خصوص نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

93/1/30شنبه 


بنا به دعوت سرکار خانم افخم سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه, مسئولین و نمایندگان انجمن های دوستی و سازمان های مردم نهاد علاقه مند, در اولین نشست مشترک با حضور سرکار خانم افخم و رؤسای ادارات دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با انجام هماهنگی های لازمه در خصوص حضور فعال  در نمایشگاه بین المللی تهران (در اردیبهشت ماه 1393) شرکت نمودند.

در این نشست آقای زارچی رئیس اداره ی سوم دیپلماسی عمومی اظهار داشت که انجمن های دوستی در طبقه ی دوم شبستان اصلی مستقر و به هر انجمن 9 متر مربع فضا(3*3) به همراه یک میز و دو صندلی به صورت رایگان داده خواهد شد و دیگر تجهیزات مورد نیاز را خود انجمن ها میتوانند با هزینه ی خود تهیه فرمایند.

آقای نیک بخت نماینده ی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بعضی از تسهیلات داده شده به انجمن ها از جمله ارائه ی تسهیلات گمرکی جهت ترخیص کتاب های انجمن ها, امکان استفاده ی انجمن ها از سیستم های صوتی,  تبلیغاتی و رادیویی نمایشگاه و استفاده ی رایگان از سالن سرای اهل قلم در محل شبستان به منظور برگزاری نشست های تخصصی انجمن ها و و نیز مساعدت جهت ورود خودرو های سفرای خارجی به داخل محوطه ی مصلی امام خمینی (رحمة الله علیه) اشاره و اضافه نمودند قرار است در پایان نمایشگاه کتابچه ای با عنوان "کتابچه ی دوستی" چاپ و عرضه گردد. در ادامه, نمایندگان انجمن ها, نظرات و دیدگاه های تکمیلی خود را ارائه نمودند.

ساعت و تاریخ تهران
ساعت و تاریخ سارایوو
دفتر مقام معظم رهبریدفتر ریاست جمهوریصفحه اینستگرام انجمن دوستی ایران و بوسنی هرزگوینشبکه بوسنیایی سحررایزنی فرهنگی ایران-سارایووکانال تلگرامی انجمن دوستی ایران و بوسنی و هرزگوینموسسه علمی پژوهشی ابن سینا سارایوو