انتخاب زبان:

بازدید خانم افخم از غرفه انجمن در نمایشگاه کتاب93/2/14  یکشنبه


خانم افخم سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه عصر روز یکشنبه 14 اردیبهشت ماه از غرفه‌ی انجمن دوستی ایران و بوسنی هرزگوین در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید نمود.
آقای احمد نورعلیوند از اعضای مؤسس انجمن دوستی ایران و بوسنی هرزگوین از خانم افخم و هیأت همراه در غرفه انجمن استقبال نموده و توضیحاتی در مورد فعالیت‌های انجمن و برنامه‌های در دست اجرای آن طی سال جاری، ارائه داد.
آقایان رحیمی زارچی، میرزا آقایی و مرادخانی رؤسای به ترتیب ادارات اول و سوم دیپلماسی عمومی و تبلیغات وزارت امور خارجه خانم افخم را در این بازدید همراهی نمودند.
 خانم افخم انجمن دوستی ایران و بوسنی هرزگوین را یکی از اولین انجمن های دوستی و از فعالترین آنها عنوان کرد که اعضاء و مسئولین آن برای افزایش تبادلات و روابط فرهنگی و اقتصادی و دیپلماسی عمومی غیر دولتی، تلاش‌های زیادی بعمل آورده و نتایج خوبی را نیز به دست آورده‌اند. وی با اشاره به نظر سنجی انجمن دوستی ایران و بوسنی هرزگوین در مورد پیش بینی مسابقه فوتبال دو کشور در جریان جام جهانی برزیل، پیشنهاد نمود انجمن‌های دوستی کشورهایی که با ایران در جام جهانی هم‌گروه هستند برنامه تلویزیونی مشترکی را با هماهنگی و حمایت مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، قبل از شروع جام جهانی ترتیب دهند.
در پایان این بازدید، آقای نورعلیوند بسته‌ای فرهنگی مرتبط با دو کشور ایران و بوسنی هرزگوین و گزارش مکتوب فعالیت‌های اخیر انجمن دوستی ایران و بوسنی هرزگوین را به ایشان اهداء کرده و در نهایت این بازدید با گرفتن چند عکس یادگاری خاتمه یافت.
غرفه انجمن دوستی ایران و بوسنی هرزگوین در طبقه دوم شبستان مصلی تهران قرار دارد و در طول برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب پذیرای مشتاقان و علاقمندان به بوسنی هرزگوین و گسترش روابط با این کشور می‌باشد.
ساعت و تاریخ تهران
ساعت و تاریخ سارایوو
دفتر مقام معظم رهبریدفتر ریاست جمهوریصفحه اینستگرام انجمن دوستی ایران و بوسنی هرزگوینشبکه بوسنیایی سحررایزنی فرهنگی ایران-سارایووکانال تلگرامی انجمن دوستی ایران و بوسنی و هرزگوینموسسه علمی پژوهشی ابن سینا سارایوو